Jeśli coś Ci nie pasuje w Twoim życiu, to czekanie na interwencję niebios lub liczenie, że “samo się zrobi” nie jest najlepszym wyjściem! Przestań się bać, bo odwlekanie zmian i tkwienie w byle jakości nie prowadzi do niczego innego niż stagnacji i apatii, ale to już w twoim życiu było. Nie ważne, co Ci nie pasuje: praca, mieszkanie, partner, nuda: staraj się zmienić to, co jest złe.

Czasem wystarczy coś przemyśleć, i okazuje się, że nie jest trudno naprawić sytuację . Czasem mała zmiana nie wystarczy i trzeba podjąć radykalne kroki. Ale jeśli odrzucisz to, co Cię męczy i unieszczęśliwia, to będziesz miał świadomość, że jesteś na dobrej drodze i robisz to, co powinieneś. A to jedna z najważniejszych rzeczy w życiu, to jest sztuka tworzenia szczęśliwego życia ! Swojego życia, takiego uszytego na miarę.  Moim życiem chcę kierować sama, a nie pozwalać, by robił to przypadek, albo by porwał mnie nurt rzeki o nazwie “bo tak wypada żyć, bo co ludzie powiedzą”. Sama wybieram swój cel i drogę.

Poszukiwania

Nigdy nie mogłam usiedzieć długo w jednym miejscu i nigdy nie lubiłam wracać z wakacji. Znajomi wracali z kilkutygodniowych wyjazdów spędzonych w spartańskich warunkach z ulgą, ja z niedosytem. Dorosłam, ale ta cecha z dzieciństwa pozostała.

Droga do celu

Praca na etat z całą stabilizacją, poukładaniem i koniecznością bycia codziennie w tym samym miejscu jest ok ale w pewnym momencie mojego życia zaczęło mnie to przerażać…..czy tak wygląda życie ? Coraz częściej zaczęłam sobie zadawać to pytanie… Zrozumiałam, że to, czego chcę, to podróże i przygody z tym związane .Postanowiłam każdą wolna chwilę spędzić w drodze….

Strach jest za darmo, za odwagę trzeba płacić.

Trzymajcie kciuki, ja nie odpuszczę. Jasne, że nie mam pewności, jak to się wszystko skończy, ale wiem że żałowałabym jednej rzeczy: gdybym nie spróbowała, i na siłę próbowała dostosować się do rzeczywistości, w której tak naprawdę nie chcę być:)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.